خلاصه ای درباره Signet Ring ها

امروزه بسیاری از مردم از این مدل انگشترها (Signet Ring) استفاده می کنند. Signet Ring ها یکی از انواع مدلهای مد روز هستند، حتی گاهی می توانند میراث خانوادگی باشند. در گذشته نیز Signet Ring یکی از مهمترین جواهرات فرهنگی بود و نقش شگفت انگیزی در تاریخ و مطالعات مربوط به آن ایفا می کرد.

در ابتدا Signet Ring ها دارای علامت اختصاصی برای هر خانواده بودند و  هر خانواده از Signet Ring ها در بیشتر موارد برای مُهر زدن یا امضای سند استفاده می کرد. اشکال فلزی در هر موم نرم یا حتی خاک رس اثری دائمی بر جای می گذاشت و بر روی انواع اسناد قانونی قرار می گرفت. Signet Ring ها بسیاری از اسناد تاریخی را امضا کرده اند . حتی می توان گفت در زمان خود Signet Ring ها  معتبرتر از امضا تلقی می شدند.

قبل از ظهور اینترنت و دیگر تجهیزات الکترونیکی، همه تأثیرگذارترین افراد جهان از این حلقه ها برای تأیید صحت هر سند استفاده می کردند. این حلقه ها معمولاً با شکوه و زیبا به نظر می رسند اما طراحان با هدف بسیار کاربردی این مدل ها را طراحی می کردند.

در گذشته هر حلقه منحصر به فرد بود و شامل علائمی از جمله تاج خانوادگی بود، اما همیشه علامت قابل توجهی وجود داشت که حلقه هر فرد را متمایز می کرد. تمام حلقه ها همیشه معکوس طراحی می شدند تا اطمینان حاصل شود که طرح هنگام چاپ روی سند به درستی ظاهر شوند. البته، این سطح از جزئیات هم گران بودن حلقه ها را در پی داشت و کپی کردن آنها را بسیار دشوار می کرد.

Signet Ring ها در 3500 سال قبل از میلاد استفاده می شدند:

بین النهرین

  • شواهد نشان دهنده این است که مردم بین النهرین از مهرهای استوانه ای به عنوان نشانه های اصالت استفاده می کردند که در واقع منشاء مهر شرکت است که امروزه هنوز توسط برخی از شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مصر باستان
  • در زمان مصریان باستان فرعون ها و دیگر افراد آن روزگار برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود از آن استفاده می کردند.

  • دوره مینوسی

در آغاز دوره مینوسی (یونان) این انگشترها از عاج می ساختند ولی با گذشت زمان از سنگهای سخت تر برای ساخت آنها استفاده شد . عصر برنز(دوره رواج فلزات) شاهد تغییراتی در حلقه های فلزی بود و ظاهر امروزی خود را به دست آوردند.

  •  قرون وسطی

در قرون وسطی هر فرد با نفوذ دارای یک حلقه علامت بود. همه اشراف برای امضای تمام نامه ها و اسناد قانونی استفاده می کردند. در حقیقت، در قرن چهاردهم، پادشاه ادوارد دوم فرمان داد که تمام اسناد رسمی باید با حلقه امضای پادشاه امضا شود. اکثر حلقه های مربوط به این دوره ها هنگام مرگ صاحب آنها از بین رفت. که به این دلیل است که آنها منحصر به فرد بودند و از هرگونه امکان ظاهر شدن اسناد جعلی پس از مرگ یک نجیب خودداری می کرد. داشتن یک حلقه در این دوران شما را به عنوان یکی از اعضای بالاترین طبقه و بالاتر از سایر مردان عادی نشان می دهد.

در قرن نوزدهم و با استفاده روز افزون از فلزات و سنگ های گران بها Signet Ring ها نیز به سنگ های قیمتی مزین شد. این انگشترها اکثرا از جنس نقره یا طلا بودند.

اعضای فراماسونرها هنوز هم انگشتری می پوشند که آنها و وابستگی آنها را مشخص می کند. این حلقه ها شبیه حلقه های قدیمی نیستند ، اما اهداف مشابهی را ارائه می دهند. استفاده از این مدل انگشتر ها در برخی ادارات به طور سنتی رایج شده است. در خانواده های ثروتمند نیز سرپرست خانواده یک انگشتر با یک علامت خاص می پوشد که آن را به پسرش منتقل می کند. این سنت از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

هنوز هم خیلی از ملت ها هستند که Signet Ring ها را سفارش می دهند، اگرچه دیگر هرگز از آن برای امضای سند قانونی استفاده نمی کنند. هنوز خانواده هایی هستند که از Signet Ring ها به عنوان میراث خانوادگی استفاده می کنند و این داستان ادامه خواهد داشت…

آموزش طراحی این مدل انگشترها در رایانه در وبسایت مهدی کرمانی.

اشتراک گذاری این مطلب

کانال “طراح شو”

همه پست های وبسایت در کانال تلگرامی “طراح شو” خبر رسانی میشن. پس در کانال عضو شو تا چیزی رو از دست ندی !

حق کپی برداری

همه نوشته های این وبسایت به صورت اختصاصی است و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

نوشته های مشابه
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست