کلیدهای میانبر متریکس گلد

همان طور که می دانید برای اجرای دستورات و دسترسی به ابزارهای مختلف در نرم افزار مرتیکس گلد 5 راه مختلف وجود دارد. در این مقاله درباره کلیدهای میانبر متریکس گلد و چگونگی استفاده از آنها بحث می کنیم.

کلیدهای میانبر (shortcuts) به منظور صادر نمودن سریع فرامین به نرم‌ افزار های مختلف ازجمله متریکس گلد به کار می روند. عکس العمل هر نرم افزار به کلید های میانبر تعریف شده در آن، تنها مخصوص به خود آن نرم افزار است. کلیدهای میانبر مجموعه ای از یک یا چند کلید از صفحه کلید هستند. بهتر است در نرم افزارهای مختلف علاوه بر ساخت یک محیط کاری مخصوص به خود کلیدهای میانبر مخصوص به خود را نیز تعریف کنید.

این کار زمان بسیار زیادی را در طراحی یک مدل کاهش می دهد و شما را حرفه ای تر می کند. تعریف کردن کلیدهای میانبر زمان زیادی را می گیرد! در ادامه یگ فایل حاوی 118 دستور پرکاربرد که در طراحی اغلب مدلها کاربرد دارد را برای دانلود قرار دادم. این فایل را در انتهای مقاله میتوانید دانلود کنید. با استفاده از این فایل کار زمان تعریف این میانبرها را کوتاه کنید! البته لیست کلیدهای میانبر نیز به صورت PDF نیز همراه با آن در لیست دانلود قرار دارد.

روش Import کردن کلیدهای میانبر در نرم افزار متریکس گلد

بعد از دانلود فایل زیپ آن را از حالت فشرده خارج کنید و در محلی قراردهید.

نرم افزار متریکس گلد را اجرا کنید. دستور OptionsImport را اجرا کنید.(حروف بزرگ و کوچک برای خوانایی بهتر به کار رفته و تاثیری در اجرای دستور در نرم افزار ندارد.)

Options Import

بعد از اجرای دستور پنجره Import Options همانگونه که می بینید باز می شود:

Import Optons Window

در این پنجره برروی کلید “…” (با پیکان در تصویر مشخص شده) کلید نمایید. تا Browser باز شده و فایل کلیدهای میانبر را از شما درخواست کند. در این پنجره فایل Shortcuts.ini را که قبلا دانلود کردید انتخاب نمایید.

Shortcut Keys

بعد از انتخاب فایل در کادر بالا در قسمت گزینه Shortcut Keys را انتخاب کنید. (با پیکان قرمز رنگ مشخص شده است.) بعد از انتخاب این گزینه کلید Ok روشن می شود! Ok را انتخاب کنید. تمام! حالا میتوانید از کلیدهای میانبردر نرم افزار متریکس گلد بهره ببرید.

توصیه : بهتر است از فایل راهنما یک پرینت تهیه کنید و آن را در جایی قرار دهید تا بتوانید از آنها کمک بگیرید. بعد از گذشت زمان و استفاده مستمراز کلیدهای میانبر متریکس گلد همه میانبرها ملکه ذهن شما میشود و دیگر نیازی به لیست نخواهد بود.
برای دیدن آموزش های بیشتر به بخش آموزش دستورات متریکس گلد مراجعه نمایید.

باکس دانلود

در این قسمت می توانید فایل دانلود کلیدهای میانبر را دریافت نمایید

اشتراک گذاری این مطلب

کانال “طراح شو”

همه پست های وبسایت در کانال تلگرامی “طراح شو” خبر رسانی میشن. پس در کانال عضو شو تا چیزی رو از دست ندی !

حق کپی برداری

همه نوشته های این وبسایت به صورت اختصاصی است و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست